13 październik 2023

zdjęcie: Nie chcieli stawić się do zakładu karnego czy przyjść na przesłuchanie. Przywieźli ich policjanci / pixabay/20788
Policjanci podczas realizowania swoich zadań służbowych, zatrzymali kolejne osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. 44 – latek pojechał na rok do więzienia 50 – latek na polecenie prokuratora został przesłuchany a 32 – latek posiedzi w zakładzie karnym rok i 2 miesiące.
REKLAMA

Policjanci z zespołu do spraw poszukiwań zatrzymali kolejnego poszukiwanego. Funkcjonariusze podczas wykonywania czynności służbowych ustalili miejsce przebywanie szukanego 44 – latka. Policjanci sprawdzali różne adresy pod którymi mógłby przebywać poszukiwany mężczyzna. Rozpytywali znajomych oraz rodzinę gdzie obecnie znajduje się mieszkaniec gminy Susz. I tak w trakcie czynności policjanci ustalili, że 44 – latek może obecnie przebywać w jednym z mieszkań na terenie gminy Susz. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdyż wiedzieli, że będzie tam tylko przez kilka najbliższych godzin. Policjanci potwierdzili uzyskane informację. Zatrzymali mężczyznę, który był bardzo zaskoczony wizytą policjantów. Okazało się, że 44 - latek bardzo wcześnie rano wychodził z domu i wracał późnym wieczorem. Mieszkaniec powiatu iławskiego został już zawieziony do zakładu karnego. Mężczyzna spędzi w więzieniu najbliższy rok i da dni za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz krótkotrwałe użycie pojazdu.

Tymczasem szukanego 50 – latka policjanci zatrzymali na polecenie prokuratora. Mężczyzna od dłuższego czasu nie stawiał się na wezwania w związku z powyższym prokurator wystawił nakaz doprowadzenia go do jednostki policji celem wykonania z nim czynności. 50 – latek został zatrzymany a następnie przesłuchany. Mężczyzna po czynnościach został zwolniony.

Natomiast szukany 31 – latek wpadł bo jechał rowerem po chodniku. Podczas sprawdzana go w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna poszukiwany jest przez iławski sąd do odbycia kary roku i 2 miesięcy pozbawienia wolności za niestosowane się do zakazu sądowego oraz nękanie. Mężczyzny trafił już do zakładu karnego.

Przypominamy !

Funkcjonariusze codziennie w ramach swoich obowiązków kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu. Policjanci informują, że każdy kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

pogoda Iława
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Iławie

2024-10-25 19:00